Menu

wybraliśmy LEPSZE ŻYCIE

Pewnie niektórym z Was śni się ucieczka na wieś. Nam się to udało i zaczęliśmy nowe, lepsze życie.

KRZYKI NA NIEBIE

owapastelowa

P1130483

Kiedy jesienią odlecą ptaki, niebo nad naszymi głowami głuchnie. Ma się poczucie pustki i tęsknoty. Potem wprawdzie trochę ukoją nasze uszy sikorki kłótnice i wróble trzpioty. Czasami sójka wrzaśnie, to znowu słychać ostrzegawczy okrzyk polującego orła, ale to wszystko, w anturażu zimowego krajobrazu, jest raczej odgłosem siły przetrwania.

Na wiosnę  niebo zaczyna rozbrzmiewać  czystą radością. Kiedy usłyszymy pierwsze wrzaski żurawi, to po prostu czuje się namacalnie, jak ruszają siły natury, jak przyroda zbiera się do kolejnego wybuchu, jak pęcznieją pąki, jak ostro ruszają strumienie jeszcze pod lodem, jak wraca życie…

A potem zaczynają się codzienne kawalkady kluczy. Najpierw je słychać, a potem dopiero widać. Wydzierają się wniebogłosy, obwieszczając swoje przybycie, bo – tak jak my ich widokiem – one cieszą się, że dotarły do celu po długiej podróży. I chyba im się tu bardzo podoba.

Lecą stada gęsi,  później bocianów.  Całymi dniami, klucz za kluczem witają się z nami rysując pozdrowienia na pięknym błękicie nieba. A kiedy przelatują nad naszymi głowami wprost czuje się ruch powietrza w rytm szumu ich skrzydeł.

I to już jest czysta euforia! Uwielbiamy ten moment. I właśnie, proszę Państwa, ten cud znowu wydarza!!!

25 lutego 2015

© wybraliśmy LEPSZE ŻYCIE
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci